Posuvné brány po kolejnicích

Ocelová posuvná brána je vhodná do všech vjezdů a průjezdů do hmotnosti brány 1600 kg. Pro svoji jednoduchou konstrukci je levnější variantou posuvné brány, ale je nutné udržovat kolejnici bez nečistot.

Rám brány je svařen z ocelových uzavřených profilů a je možné jidodat s libovolnou povrchovou úpravu. Při kombinaci žárového zinkování a následné nanesení práškové barvy jsou zajištěny vysoké antikorozní vlastnosti a dlouholetá životnost.

Brány jsou vhodné na pozemky, kde není možné použít pro otevírání prostor před a za branou. Vyžadují však prostor podél plotu, ve směru otevírání, a to přibližně o 20 cm pro horního vedení brány (cca 50 cm při použití pohonu). Velikost brány je omezena pouze nosností kol a to 1600 kg..

Bránu je možné doplnit elektrickým pohonem s dálkovým ovládáním, případně ovládání pomocí mobilního telefonu. Lze zvolit i pohon se solárním zdrojem a namontovat bránu i tam kde není přípojka elektrického proudu.

Brána je na spodní hraně osazena párem koleček , které se pohybují po kolejnici pevně ukotvené v betonovém základu. Horní vedení brány je zajištěno pomocí vodících válečků, které jsou uchyceny na vodícím sloupku. Použitím kvalitních komponentů je pohyb brány snadný a brána jezdí tiše a klidně.