Samonosné posuvné brány

Ocelová samonosná brána je vhodná do všech vjezdů a průjezdů v celkové šířce do 15 m a do hmotnosti brány 1200 kg. Díky své konstrukci s použitím nosného C profilu se pohybuje nad terénem a snižuje tak náročnost zimní údržby.

Rám brány je svařen z ocelových uzavřených profilů a je možné ji dodat s libovolnou povrchovou úpravu. Při kombinaci žárového zinkování a následné nanesení práškové barvy jsou zajištěny vysoké antikorozní vlastnosti a dlouholetá životnost.

Brány jsou téměř bezúdržbové a hodí se na pozemky, kde není možné použít pro otevírání prostor před a za branou.Vyžadují však prostor podél plotu, ve směru otevírání, a to přibližně o 1/3 širší, než je šířka brány, např.: pro průjezd 6 m, je potřeba 8,5 m zásuvnou délku. Průjezdná šířka je dle typu použitého kování až 15 m.

Bránu je možné doplnit elektrickým pohonem s dálkovým ovládáním, případně ovládání pomocí mobilního telefonu. Lze zvolit i pohon se solárním zdrojem a namontovat bránu i tam kde není přípojka elektrického proudu.

Brána je na spodní hraně osazena "C" profilem, který se pohybuje na vozících pevně ukotvených v betonovém základu. Horní vedení brány je zajištěno pomocí vodících válečků, které jsou uchyceny na vodícím sloupku. Použitím kvalitních komponentů je pohyb brány snadný a brána jezdí tiše a klidně.

Tento typ brány je v současné době velmi oblíbený pro svoji jednoduchost a bezproblémový chod.